ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΜΕ ΘΕΜΑ: « Η ναυμαχία του Ναβαρίνου»

Η ΦΑΡΙΣ στα πλαίσια του εορτασμού για τα 200 χρόνια από την έναρξη της επανάστασης του 1821 προκήρυξε διαγωνισμό ζωγραφικής με θέμα: « Η Ναυμαχία του Ναβαρίνου».

Οι μαθητές της Στ΄τάξης του σχολείου μας με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Εικαστικών Μπουρίκα Μαρίας συμμετείχαν στο διαγωνισμό και μπορεί να μην κέρδισαν βραβείο, απονεμήθηκε όμως έπαινος συμμετοχής και τα έργα τους εκτίθενται στο Κέντρο Τέχνης Καλαμάτας (εντός Εικαστικού Εργαστηρίου, Ναυαρίνου 8 Καλαμάτα, τηλ . 2721028864) όπου μπορείτε να τα απολαύσετε.

Η Έκθεση εγκαινιάστηκε την Παρασκευή 9 Απριλίου και θα διαρκέσει έως το Σάββατο 15 Μαΐου 2021.

Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα έως Παρασκευή 10.00 έως 13.00 και Σάββατο 11.00 έως 15.00.