Εγγραφές μαθητών της Πρώτης τάξης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ανακοινώνεται ότι οι εγγραφές των μαθητών της Πρώτης τάξης για το σχολικό έτος 2020-2021 θα πραγματοποιούνται το χρονικό διάστημα από 1 ως 20 Μαρτίου 2021

Για την εγγραφή απαιτούνται:

1. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού στο οποίο να φαίνεται ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  2. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του παιδιού (Α.Δ.Υ.Μ.)

(το έντυπο το προμηθεύεστε από το σχολείο και υποχρεούστε να το καταθέσετε συμπληρωμένο από το γιατρό(παιδίατρο) το αργότερο μέχρι 30/9/2021)

1. Αποδεικτικό στοιχείο στο οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ
  2. Βεβαίωση Φοίτησης νηπιαγωγείου

Σας γνωρίζουμε πως για το σχολικό έτος 2021-2022 θα εγγραφούν στην Α΄τάξη τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2015.

Εγγραφές που δε θα γίνουν αυτό το διάστημα θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται έγκριση από το Δ/ντή Δ/νσης.

Στο σχολείο εγγράφονται όσοι μαθητές διαμένουν στην περιοχή που περικλείεται από τις παρακάτω οδούς:

Ιλάρχου Κουρκουτά, Γήπεδο, περιφερειακά του Γηπέδου, Μικράς Ασίας, Ευαγγελισμού Θεοτόκου, 4η πάροδος Βενετσάνου Κετσέα, Περιβολακίων ανατολικά έως Προφήτου Ιωήλ, Βασιλέως Γεωργίου, Λακωνικής, Ιλάρχου Κουρκουτά.

Σε ό,τι αφορά στις εγγραφές στο Ολοήμερο τμήμα του σχολείου, αυτές γίνονται το ίδιο χρονικό διάστημα συμπληρώνοντας Υπεύθυνη Δήλωση.

Παρακαλώ μεριμνήστε εγκαίρως.

Στα πλαίσια της τήρησης των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορωνοϊού παρακαλείστε να επικοινωνείτε τηλεφωνικά με το σχολείο για να κλείσετε ραντεβού.

(τηλ. 2721023521)

Η Διευθύντρια του Σχολείου