ΓΙΟΡΤΗ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ

Την Παρασκευή, στις 16 Οκτωβρίου οι μαθητές της Ε΄ τάξης πήγαμε εκδρομή. Πρώτα περπατήσαμε στην πλατεία 23ης Μαρτίου και φτάσαμε στην πλατεία Όθωνος. Εκεί η κυρία μας εξήγησε από πού πήρε το όνομά της,φάγαμε ,παίξαμε και καθίσαμε περίπου μισή ώρα.
Όταν φτάσαμε μπροστά στο Δημαρχείο υπήρχαν πολλά σχολεία και πολύς κόσμος. Μόλις ήρθε η σειρά μας παίξαμε ένα αρκετά δύσκολο παιχνίδι που αφορούσε την ανακύκλωση και μετά πήγαμε σε μία κυρία να μας πει μερικά πράγματα, όπως ότι αν κόψουμε σε μικρά κομματάκια την μπανανόφλουδα γίνεται πολύ καλό λίπασμα για τις τριανταφυλλιές. Μας έδωσαν γόμες, φυλλάδια και μαγνητάκια για το ψυγείο και όταν τελειώσαμε από ένα μπαλόνι.
Αμέσως μετά φύγαμε για να επιστρέψουμε στο σχολείο. Τα περάσαμε πολύ ωραία και μακάρι να πηγαίναμε κι άλλες τέτοιες εκδρομές.
Χρύσπα Νικολακοπούλου
EKΔΡΟΜΗ Ε΄ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΠΕ 007EKΔΡΟΜΗ Ε΄ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΠΕ 009EKΔΡΟΜΗ Ε΄ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΠΕ 017EKΔΡΟΜΗ Ε΄ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΠΕ 019EKΔΡΟΜΗ Ε΄ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΠΕ 021EKΔΡΟΜΗ Ε΄ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΠΕ 023