Το πιο γλυκό γλυκό!

ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΓΛΥΚΟ?

Την Παρασκευή, 15 Ιανουαρίου 2016, οι μαθητές της Α΄ Τάξης μαζί με τις δασκάλες τους, με αφορμή το μάθημα της Γλώσσας ?? Το ζαχαροπλαστείο του Γλυκόσαυρου??, είχαν μια λαμπρή ιδέα. Επειδή την πρωτοχρονιά ? έστω και λίγο αργότερα – το έθιμο επιβάλλει να κόβουμε βασιλόπιτα για γούρι και καλοτυχία, θέλησαν να βάλουν τη δική τους πινελιά και έφτιαξαν μια ? διαφορετική βασιλόπιτα με στόχο να ξετρελαθούν όλοι με τη γεύση της!
Οι αίθουσες διδασκαλίες μεταμορφώθηκαν σε εργαστήρια ζαχαροπλαστικής, οι μαθητές έβαλαν όλο τους το ταλέντο και τη μαεστρία, διάλεξαν τα υλικά και αποφάσισαν να φτιάξουν την πιο γλυκιά ? σοκολατοβασιλόπιτα!!!
Η πιο ωραία στιγμή ήταν όταν τα ζεστά ταψιά έφτασαν στο σχολείο και μοσχομύρισε όλος ο τόπος! Τα κομμάτια μοιράστηκαν και οι μαθητές απόλαυσαν το αποτέλεσμα του κόπου και της προσπάθειάς τους με μεγάλη ευχαρίστηση. Όσο για το φλουρί; Το ένα έτυχε στην Μπέιντο Κέισι από το Α1 και το άλλο στον Στέφανο Παληοδήμο από το Α2.
Φήμες θέλουν πολύ γνωστά ζαχαροπλαστεία της πόλης μας να πληρώνουν όσο όσο για να πάρουν τη συνταγή!!!!!!!!

Καλή Χρονιά σε όλους.
SAM_1070SAM_1072SAM_1075SAM_1074SAM_1071SAM_1077